Fråga träningsexperten Börja träna Träna hemma Löpning Gratis träningsprogram Se ''månadens övning'' Balansträning

Kristina om mental mjölksyra och backfobi

06 apr, 2013
author Jennie Sandberg
Jennie Sandberg
Vår bloggare Kristina Rosenberg kan garantera fixa spring i benen på vem som helst. Här berättar hon hur man springer ifrån sin backskräck.
För att spara den här artiklen måste du vara inloggadLogga in på ditt kontoellerSkapa ett konto kostnadsfritt
Annons

”Förra året var jag livrädd för backträning. Jag var för klen helt enkelt, eller snarare, jag trodde att jag var för klen. För mig handlar backpasset mer om det mentala än om mjölksyra. Mental mjölksyra kanske.

Nu känns det inte så längre, och… >> läs mer”

Psst! Är du nyfiken på Kristinas resa från vanlig soffpotatis till inbiten milavverkare? I kommande numret av MåBra har du chansen att ta samma utvecklingssprång… Håll utkik!

Mabra 21-dagar logoMabra 21-dagar
Sommarkampanj 60% rabatt

Kom i form på 21 dagar!

Skaffa nya kost- och träningsvanor med MåBra. För bara 199 kr får du:
  • Kostplan
  • Träningsfilmer
  • Recept
  • Experttips

 

 

Annons